Strona główna

Naturalne wsparcie w przeziębieniu i grypie!

Wspieranie organizmu dziecka w objawach przeziębienia

Przeziębienie i grypa może pojawić się nie tylko w okresie jesienno – zimowym, ale również w okresach przejściowych, w których ze względu na częste wahania temperatur nie jesteśmy w stanie zawsze odpowiednio dobrać ubrań dla dziecka do panujących warunków. Zmienne warunki pogodowe mogą przyczynić się do zachorowań, wynikających z wychłodzenia lub przegrzania organizmu. Rozwojowi chorób w okresach przejściowych sprzyja również częste przebywanie w zamkniętych, nierzadko przegrzanych i suchych pomieszczeniach oraz zbyt rzadkie ich wietrzenie.Objawy przeziębienia pojawiają się, kiedy wirusy przełamią pierwszą linię obrony organizmu i zaatakują błony śluzowe.

Pierwsze oznaki przeziębienia nie muszą skłaniać do wizyty u lekarza. Sprawdzone, domowe sposoby na przeziębienie i preparaty dostępne bez recepty, mogą wspomóc organizm w walce z chorobą.

Najczęstszymi objawami przeziębienia są:

  • zatkany nos,
  • katar,
  • kichanie,
  • podrażnione, "drapiące" gardło,
  • lekki stan podgorączkowy zwykle < 38°C.

Organizm maluszka nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z infekcją. Warto wtedy sięgnąć po baby, który posiada wyselekcjonowany skład naturalnych substancji, w skutecznych ale bezpiecznych dawkach dla dziecka.

W większości przypadków przeziębienia i grypy leczenie sprowadza się do leczenia objawowego, czyli niwelowania gorączki, bólów głowy czy mięśni, bólów gardła, kaszlu bądź kataru – w tym przypadku możemy leczyć dziecko sami.

Wybierając preparat dla chorego dziecka zawsze musimy dokładnie sprawdzić jego skład i właściwości. We wspomaganiu organizmu w walce z infekcją z pomocą przychodzą naturalne preparaty, do których należą produkty . Oparte są o sprawdzone, stosowane od lat w naturalnej medycynie składniki. Standaryzacja wyciągów roślinnych gwarantuje wysoką jakość i skuteczność.